Studio „Olena“ osvaja festival „Novi Bečej Dance Now“

Od strane Ozon
0 komentari

Sremska Mitrovica – Plesni festival „Novi Bečej Dance Now“ ove godine je proslavio svoj deseti jubilej, okupivši dvadesetak plesnih studija i oko pet stotina plesača iz različitih krajeva. U odličnoj organizaciji Dance Now tima, uz veliku posvećenost domaćina Jasmine Poštin i direktora festivala Aleksandra Milina, takmičari su imali priliku da svoje umeće predstave stručnom žiriju u fantastičnoj atmosferi.

Među učesnicima koji su ostvarili zapažene rezultate bio je i Studio modernog i klasičnog baleta „Olena“ iz Sremske Mitrovice, koji je nastupio sa četiri koreografije i osvojio niz prestižnih nagrada:

  • Veronika Cukanonova – Mini solo acro, prva nagrada i specijalna nagrada za festival u Budimpešti
  • Angelina Petrović – Solo juniori Art, prvo mesto
  • Eleonora Jokić Runtić – Solo Open seniori, prvo mesto i specijalna nagrada za festival u Rimu
  • Eleonora Jokić Runtić – Solo contemporary, prva nagrada

Osim uspešnog nastupa u Novom Bečeju, članovi studija „Olena“ trenutno su u završnim pripremama za predstavu „Pepeljuga“, koja će biti izvedena u utorak, 25. februara, u Pozorištu „Dobrica Milutinović“ sa početkom u 19 časova. Takođe, plesači se pripremaju i za tradicionalni festival „Sirmium Dance Now“, koji će biti održan u martu u Sremskoj Mitrovici.

Festival u Novom Bečeju još jednom je potvrdio svoj značaj u plesnoj zajednici, pružajući mladim talentima priliku da pokažu svoj rad i osvoje prestižne nagrade, ali i da se povežu sa kolegama iz drugih studija i inspirišu za buduće nastupe.

Možda Vam se svidi i

Ostavi komentar