Poreska uprava „češlja“ Eurozait: Radnici traže svoja prava

Od strane Ozon
3 komentari

Sremska Mitrovica – Kompanija „Eurozait“ iz Sremske Mitrovice, koja je zaključala svoje kapije 15. oktobra, suočava se sa kontrolom Poreske uprave. Prema saznanjima iz izvora bliskih firmi, Poreska uprava je započela detaljnu proveru celokupnog poslovanja kompanije, obuhvatajući sve vrste poreza za poslednjih nekoliko godina.

U međuvremenu, 21. oktobra održan je sastanak predstavnika zaposlenih sa timom advokata, koje je grad Sremska Mitrovica obezbedio kako bi pomogli radnicima u zaštiti njihovih prava. Radnici, uglavnom žene, bore se za obećane otpremnine i naknade, koje bi trebalo da budu regulisane preko Nacionalne službe za zapošljavanje (NSZ).

Podsetimo, radnici kompanije „Eurozait“ su 10. oktobra stupili u štrajk nakon što su saznali da se kompanija nalazi u procesu dobrovoljne likvidacije. Ovaj potez je ostavio 160 radnika bez posla i bez obećanih otpremnina. Radnici su od tada u potrazi za pravdom, tražeći odgovore i rešenja, dok Poreska uprava sprovodi svoju istragu.

Situacija u vezi sa radničkim pravima i daljim postupcima kompanije i državnih organa ostaje neizvesna.

Možda Vam se svidi i

3 komentari

S 23.10.2024. - 9:10 am

Mala preduzeca i jos manje radnje i ‘radnjice’ poreska, a i ostale inspekcije redovno ‘obilaze’ i kaznjavaju zbog par dinara viska ili manjka u kasi, dok se ‘velikih firmi’ i podobnih preduzeca ‘sete’ tek kada je sve prekasno..naravno, za radnike!

Mirjana Stančul 23.10.2024. - 10:03 pm

Široka tema, poslodavac je primoran da napravi ugovr o radu prema zakonu, a najbitnija je reč. Lično meni važnije je da imam manju redovnu platu po dogovoru nego sto hiljada plate na papiru koja kasni po dva tri pet meseci. Sve u svemu prvo REČ i DOGOVOR

Svetozar 24.10.2024. - 7:26 am

Gašenja firmi će uvek biti kao i otpuštenih radnika. To je karakteristika kapitalizma i u takvim slučajevima država koja ubira poreze bi morala da preuzme brigu o radnicima pa čak i da daje određene subvencije i poreske olakšice firmi koja prolazi kroz trenutnu krizu i koja bi mogla biti spašena i nastaviti sa uspešnim poslovanjem. U ovom slučaju rekao bih da državu brine samo da li je ona dobijala svaki dinar propisanog reketa da tako nazovem, jer koliko vidim država samo uzima a ne funkcioniše kao aparat društva da rešava i probleme zaposlenih i preduzetnika.

Komentari su zatvoreni.