Muzika pomera granice: Koncert „Muzikom govorim“ u Sremskoj Mitrovici

Od strane Ozon
0 komentari

Sremska Mitrovica – U sremskomitrovačkom pozorištu „Dobrica Milutinović“ večeras je održan koncert pod nazivom Muzikom govorim, posvećen podizanju svesti o važnosti umetnosti u svakodnevnom životu osoba sa invaliditetom.

Koncert je bio prilika da se kroz snagu i lepotu umetničke muzike ukaže na potrebu za unošenjem radosti i inkluzije u društvo. Posebnoj večeri prisustvovala je i supruga predsednika Srbije, Tamara Vučić.

Kamerni orkestar „Sonore“, uz specijalnog gosta Metjua Lojda Vilsona, najmlađeg glavnog dirigenta Simfonijskog orkestra Univerziteta u Sauthemptonu, priredio je izuzetnu muzičku čaroliju koja je oduševila prisutne. Među publikom su bili i najmlađi Mitrovčani sa invaliditetom, koji su zajedno sa svojim porodicama uživali u programu.

Organizatori su istakli da ovakvi koncerti imaju poseban značaj jer umetnost, a posebno muzika, govori univerzalnim jezikom koji svi razumeju i koji ne poznaje barijere.

Suprugu predsednika Tamaru Vučić, koja je podržala ovu inkluzivnu inicijativu, uoči koncerta dočekali su gradonačelnik Sremske Mitrovice Branislav Nedimović i direktorka pozorišta Svetlana Milovanović. Nakon koncerta, Tamara Vučić se srdačno pozdravila sa najmlađima koji su uživali u nastupu, prenoseći im podršku i ohrabrenje.

Program je realizovan uz podršku Sektora za zaštitu osoba sa invaliditetom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.

Na sceni najstarijeg profesionalnog pozorišta u Sremu, koje je nedavno renovirano, izvedena su dela velikog Johana Sebastijana Baha, a posebno je oduševila izvedba profesora i pijanistkinje Sonje Radojković. Ovim koncertom su prvi put u Srbiji predstavljena i dela norveškog kompozitora Vidara Hansena.

Kamerni orkestar „Sonore“, pod dirigentskom palicom Nine Rakić, okuplja mlade profesionalce i studente sa Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu i Akademije umetnosti u Novom Sadu. Još jednom su pokazali da muzika ima moć da spaja ljude, pomera granice i doprinosi stvaranju inkluzivnog društva u kojem svi imaju priliku da uživaju u umetnosti.

Ovaj događaj ostavio je snažan utisak, podsećajući sve prisutne da umetnost može biti most koji povezuje različite ljude, pružajući im podršku, radost i nadu.

Možda Vam se svidi i

Ostavi komentar