Sremska Mitrovica – Javno preduzeće za distribuciju prirodnog gasa “Srem-gas” iz Sremske Mitrovice intenzivno radi na proširenju distributivne gasne mreže u naselju Noćaj. Ovaj projekat ima za cilj unapređenje infrastrukture i omogućavanje priključenja većem broju domaćinstava na mrežu prirodnog gasa.
Projekat se realizuje u dve faze. Prva faza završena je u julu 2024. godine, kada je izgrađena distributivna gasna mreža u ulicama Radivoja Bogdanovića i Milorada Jelikića. Ova faza obuhvatila je postavljanje gasovoda u dužini od 1800 metara i instalaciju osam kućnih gasnih priključaka. Ukupna vrednost izvedenih radova u prvoj fazi iznosila je oko 4,6 miliona dinara.
![](https://i2.wp.com/www.ozon.rs/wp-content/uploads/2024/11/IMG_5398-1024x768.jpeg?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/www.ozon.rs/wp-content/uploads/2024/11/IMG_5397-768x1024.jpeg?ssl=1)
Druga faza projekta je u toku i obuhvata produžetak distributivne gasne mreže u Ulici Milorada Jelikića. Planirana dužina mreže je 800 metara, uz dodatnih osam kućnih gasnih priključaka. Investicija u ovoj fazi procenjena je na nešto više od dva miliona dinara.
Projekat širenja gasne mreže u Noćaju deo je dugoročnog plana JP “Srem-gas” za unapređenje energetske infrastrukture u seoskim i prigradskim naseljima Sremske Mitrovice. Očekuje se da će završetkom svih faza projekta značajno porasti broj korisnika prirodnog gasa, što će doprineti smanjenju zagađenja i povećanju energetske efikasnosti u ovom delu Srema.
Radovi na produžetku mreže u Noćaju teku po planu, a završetak se očekuje do kraja godine. Nakon toga, domaćinstva će moći da se priključe na mrežu i iskoriste sve prednosti korišćenja prirodnog gasa.