Sremska Mitrovica – Centar za kulturu „Sirmijumart“ najavljuje jedinstveno muzičko iskustvo koje će zasigurno očarati ljubitelje tamburaške muzike.
![](https://www.ozon.rs/wp-content/uploads/2023/11/IMG_0999-722x1024.jpeg)
Tamburaški orkestar „Srem“, pod dirigentskom palicom Zorice Opačić, priprema se za spektakularni koncert „Sunčane ravni“, zakazan za petak, 24. novembra 2023. godine, s početkom u 19 časova. Lokacija događaja je Muzej Srema, u kojem će se razliti zvuci tradicije i virtuoznosti mladih tamburaša.
Ovaj orkestar, kao sekcija Centra za kulturu „Sirmiumart“, posvećen je čuvanju i njegovanju tradicionalne tamburaške muzike kroz angažovanje mladih talenata. Pod vođstvom Zorice Opačić, koja istovremeno obavlja ulogu umetničkog rukovodioca i dirigenta, orkestar je postao sinonim za visok nivo umetničke izvedbe.
„Sunčane ravni“ ne samo što će otkriti šarm i energiju tamburaških melodija, već će i pružiti priliku da se uživa u interpretaciji raznovrsnog repertoara. Brojne nagrade i priznanja koje je orkestar osvojio govore o njihovom kvalitetu i kulturnom značaju. Njihov repertoar je širok, a interpretacija besprekorna, što ih je dovelo do gostovanja na festivalima u zemlji i inostranstvu, kao i učestvovanja u emisijama na radio i televiziji.